200.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
SAÇ SERUMU FAYDALI MI?
Buradasınız: Anasayfa / BLOG
13 Ekim 2020, Salı
SAÇ SERUMU FAYDALI MI?
Hemen hemen hepimiz dolgun, çarpıcı ve sağlıklı saçlar isteriz. Birçoğumuz saçımızın doğal yapısından şikayet eder veya zaman içerisinde oluşan yıpranmalardan şikayetçi oluruz.
SAÇ SERUMU FAYDALI MI?

Hemen hemen hepimiz dolgun, çarpıcı ve sağlıklı saçlar isteriz. Birçoğumuz saçımızın doğal yapısından şikayet eder veya zaman içerisinde oluşan yıpranmalardan şikayetçi oluruz. Çeşitli sayıda ve özellikte şampuan kullanır ve bu şampuanların saçın tüm gereksinimlerini karşıladığını düşünürüz. Şampuanların saçlarımız üzerindeki etkisi her ne kadar büyük olsa da yeterli değildir. Saç kuruluğu, yıpranmış görüntüsü ve kırıklarımız yakamızı bir türlü peşimizi bırakmaz. Peki saçlarımızda ki yıpranmış görüntünü çevre etkisi kadar tükettiklerimiz ile ilgili olduğunu biliyor muydunuz?

Dış etkenlerin veya tükettiğimiz yiyeceklerin önüne geçmeden saçlardaki yıpranmanın önüne geçmek şimdi oldukça kolay Nasıl mı? Tabii ki mucizevi saç serumları sayesinde. Saç serumlarını duymayan yoktur. Birçok kişi saç serumlarını kokusu için kullanırken yararlarının neler olduğunu bilemez. Saçlarınızda ki yıpranmanın önüne geçerek güçlü saçlar elde etmek oldukça kolay. Saç serumunun yararlı neler? Gelin inceleyelim.

Saç Serumunun Faydaları

Saç serumlarının etkisini bir tamirciye benzetebiliriz. Kozmetik dünyasının saç alanında en iyi üretimi olan saç serumları her derde deva şekilde tasarlanmıştır. Güçsüz, yıpranmış ve ucu kırıklarla dolmuş olan saçlarınız için bir sihir etkisi yaratacaktır. İçerisinde ki karışımlar sayesinde saçlarınıza gereken vitamini verecektir. Saç tellerinizi besleyerek çok daha güçlü ve cazibeli saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Güç içerisinde yıpranan ve zamanla kırıklardan oluşmaya başlayan cansız görünümlü saçlarımız istediğimiz şekilleri almakta bile güçlük çekecektir. Tam da bu noktada devreye giren saç serumları yüzünüzü gülümsetecek cinsten. Saç serumları içerisindeki vitaminler sayesinde saçlarınızı besleyerek saç tellerinizde oluşan kırıkları onaracak.

Saç serumlarının kullanımı önerilen bir diğer alan ise kesinlikle işlem öncesi denilebilir. İşlem öncesi (fön, maşa vb.) saçlarınıza uygulayacağınız serum etkisini oldukça iyi bir şekilde gösterecektir. Saçlarınız ısıya maruz kaldığı halde yıpranmayacak ve aldığı şeklin içerisinde çok daha cazibeli görünecektir.

Saç Serumu Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Saç serumlarını kullanmadan önce bilmeniz gereken birkaç küçük ipucu dışında teknik bilgilere ihtiyacınız yoktur. Kullanımı bir o kadar kolay ve pratiktir. Duştan çıktıktan hemen sonra saçlarımızın hafif kurumasını ve nemli halini almasını beklemeliyiz. Avucumuza damlattığımız 4 damla saç serumu saçlarımız için oldukça yeterli olacaktır. Saçımıza saç serumunu uyguladıktan hemen sonra tarak yardımı ile dağıtabilir ve serumun saçın her bölgesine nüfuz etmesini sağlayabiliriz. Saçlarımıza dozunda saç serumu uygulamak da oldukça önemlidir. Haftada üç kere abartılmadan uygulanmalıdır. Aksi taktirde kepek ve yağlanmaya neden olabilir.

Saç serumu seçerken saçlarınızın özelliklerini ve sorunlarını göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır. Kendi saçınıza uygun saç serumu bulmak oldukça önemlidir. Bu nedenle öncelik olarak kendi saçlarınızın artılarını ve eksilerini keşfetmelisiniz. Yanlış serum seçimi saçınıza etkisini göstermeyecektir. Bu tür şeylere dikkat ederken sizler de ipeksi, dolgun, cazibeli ve güzel kokan sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın