200.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
SAÇ SERUMU NEDİR?
Buradasınız: Anasayfa / BLOG
13 Ekim 2020, Salı
SAÇ SERUMU NEDİR?
Saç serumu, saçlarımızın çok daha bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Saç serumu saçlarımıza hacim, canlılık ve aynı zamanda yumuşaklık verirken sadece bunlarla sınırlı kalmaz.
SAÇ SERUMU NEDİR?

Saç serumu, saçlarımızın çok daha bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Saç serumu saçlarımıza hacim, canlılık ve aynı zamanda yumuşaklık verirken sadece bunlarla sınırlı kalmaz. Aynı zamanda saçlarımızı güneş ışınlarının yıpratıcı etkisinden de korumaya birebirdir. Gün içerisinde toz veya kireç kalıntılarına maruz kalan saçlarımıza terapi uygular ve istenmeyen maddelere karşı saçlarımızı korur. Saç serumları silikon içeren ürünler arasındadır. Özellikle mat ve kuru saçlar üzerinde etkisi gözle görülür ve saçlarınızı çarpıcı, ipeksi bir hale dönüştürür.  Kadınların oldukça sık kullandığı ve çantalarından eksik etmemesi gerektiği saç serumları saça nasıl yardımcı olmaktadır?

Saç Serumlarının Etkileri

Birçoğumuz günlük hayatta veya iş hayatımızda güzel görünmek iyi hissetmek isteriz. Bu nedenle vücudumuzda en çok göze çarpan saçlarımızın temiz ve dolgun olması bir hayli önemlidir. Saçlarımızı şekillendirmek özellikle günümüzde kadınların vazgeçilmezi halinde. Kimimiz bukle görünümlü saçlar elde etmek isterken kimimiz de dümdüz saçların eşsiz görüntüsüne bayılıyoruz. Bu nedenle gün içerisinde saçlarımız birçok kez ısıya maruz kalarak yıpranmaya çok daha meyilli hale geliyor. Saç serumları tam da bu noktada kurtarıcınız oluyor. Saçlarınıza herhangi bir ısı işlemi uygulamadan önce saç serumu uygulamanız saçlarınızı güçlendirecek ve yıpranmasını engelleyecektir. Saçlarınız yıprandığında bunu çok net bir şekilde anlayabilirsiniz. Nasıl mı? Tabii ki saç uçlarınızda oluşan kırıklardan. Saç serumu kullanmaya başladığınız an gözle görebileceğiniz bir diğer gelişme de saç kırıklarınız olacaktır. Saçlarınızın kırılmasını engelleyerek, kırık saç uçlarının da bakım ve onarımını üstlenecektir.

Saç Serumu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç serumu tercihlerinizde göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey bulunmaktadır. Bunlardan biri saç tipinizin özelliğidir. Saçlarınızın sorununa uygun saç serumu bulmak oldukça önemlidir. Rastgele bir saç serumu seçmeniz demek saç serumunun etkisini göremeyeceğiniz anlamına gelir. Buna örnek vermek gerekir ise, saç dökülmesi yaşayan bir kişinin dökülme karşıtı saç serumu kullanması diyebiliriz.

Saç Serumu Kullanımında Nelere Dikkat Etmeliyim?

Saç serumu seçiminde, saç serumunun saçlarınıza uygun olmadığını anlayabileceğiniz bir tüyoyu sizlerle paylaşmak isteriz. Saç serumunu saçlarınıza uyguladığınızda saçınız hızlı bir şekilde kuruma yapıyor ise kullandığınız ürün size uygun değil demektir.

Saç serumu doğru oranda kullanıldığı sürece yararlı olacaktır. Ne olması gerekenden az ne de olması gerekenden fazla kullanmamalısınız. Haftada en fazla 3 kez kullanmaya özen göstermelisiniz.

Saç serumunu ıslak saça uygulamamalısınız. Etkisini en çok göreceğiniz saç evresi nemli saçtır. Saç serumunuzu nemli saçlarınıza uyguladığınızda çok daha fazla yarar sağlayacaktır.

Saç serumunuzu saçlarınıza uyguladıktan hemen sonra tarak ile taramalısınız. Bu yöntem serumun saçın bir noktada toplanmasını engelleyerek saça iyice yedirilmesini sağlayacaktır.

En çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri ise saç serumunun kuru ve pis saça uygulanmaması gerektiğidir. Bu şekilde yapılan uygulamalar saçta kepek oluşumuna ve hızlı yağlanmaya neden olacaktır.

Etiketler
saç serumu
saç bakımı
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın